Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

 

Medkopio pabaigos šventė "Ulioja bitela" 2019

Renginiai ir naujienos
medus2019
Data: 2019-08-15 12:00

Medkopio pabaigos šventė "Ulioja bitela"
2019 m. rugpjūčio 15d.
Ignalinos r., Stripeikių k., Senovinės bitininkystės muziejus.
Kaip ir kasmet, žolynams žydint, bitutėms dūzgiant...Ignalinos raj. Stripeikių kaime, senovinės bitininkystės muziejuje rugpjūčio 15 d. medkopio pabaigos šventė "Ulioja bitela"
13.00 val. - iškilmingas šventės atidarymas, Austėjos ir Bubilo dievybių pagarbinimo apeigos, garbių svečių sveikinimai;
12.00 - 17.00 val. bičių produktų, kulinarinio paveldo ir tautodailės darbų mugė, bei amatų kiemai ir kūrybinės dirbtuvės:  
Kūrybinių dirbtuvių naujienos - Juventa Mudėnienė su "Statom pasakų miestelį" edukacija; meduolių dekoravimas su "Spalvoto meduolio"meduolininkėm Violeta ir Ramune; duonos kelio edukacija su Indre; proginės „Medkopio 2019“ monetos kalimas su Mantu; parodomasis midaus virimas ir degustacija su midaus „guru“ Eriku; žolynų skulptūrų rišimas su žolynų žinove/ skulptore Viktorija; molinės bitės lipdymas su keramike Jolita; juostų audimas, apyrankių pynimas, vaistingųjų augalų arbatų ragavimas su garsiąja Breidokų šeimyna; tautinis paveldas ginutiškio„Gaidelio žuvienė“; medienos paslapčių išrišimas su Audriumi; šiaudinių sodų rišimas, natūralaus muilo virimas, vilnos vėlimas su Reškutėnų amatų centro bendruomene.
13.00  - 16.00 val. "Pasakiškas piknikas" Ignalinos, Utenos, Zarasų, Molėtų, Visagino, Švenčionių bibliotekų edukaciniai kiemeliai kvies vaikus į „Pasakišką pikniką". Edukaciniuose kiemeliuose  bus pristatomi  populiarūs vaidybiniai personažai, vaikai bus įtraukiami į edukacijas, kūrybines dirbtuves, interaktyvias viktorinas, vizualinius bei garsinius pasakų skaitymus, žaidimus.
13.45 - 14.15 val. - paskaita smalsiems "Bitės unikalumas". Lektorė  vyr. mokslo darbuotoja Laima Blažytė Čereškienė. GTC ekologijos institutas, cheminės ekologijos ir elgsenos laboratorija.
14.30 -15.15 val. -  Domanto Razausko subtilios muzikos koncertas;
15.15 val. Medaus skonių fontanas: prezidentinių ir "išmaniojo" srautinio avilio bičių medus bei medaus skonio naujiena „kreminis“ medus.
16.00  val. -   pas taikias bites svečius džiugins "Baltas Kiras" su unikalia koncertine programa;

SVARBU. Dėl eismo saugumo prašome atvykstančius automobiliais į šventę važiuoti per Ginučius, iš šventės - per Kirdeikius.
P.S renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama

Organizatoriai Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija  

 

 

Visos datos


  • 2019-08-15 12:00

Powered by iCagenda

Renginių metu yra fotografuojama ir filmuojama. Medžiaga publikuojama muziejaus internetinėje svetainėje, soc. tinkluose ir muziejaus informaciniuose leidiniuose.

Rašykite mums

Jūsų e-paštas 
Tema 
Jūsų telefono nr. 
Pranešimo tekstas 
Iveskite kodą: iwupolge Spamo apsauga
  Send me a copy
    

Edukacinės programos

Protų mūšis "Kas ta bitė?"

EDUKACINĖ PROGRAMA - Protų mūšis "Kas ta bitė?" Programą finansuoja kultūros pasas Programos tikslas - Susipažįstant su bičių ir bitininkystės tema įgyti gilesnį ir platesnį gamtos, k [ ... ]

Meduolių kepimo ir dekoravimo edukacinė programa

„MEDAUS MEDUOLIAI" Programą finansuoja kultūros pasas

Programos tikslas - pažadinti smalsumą etnokulinarinio paveldo gaminiams ir bitininkystės muziejininkystei. Perteikti kulinarinio etnokult [ ... ]

Edukacine programa "Atvėrus avilio duris"

Programą finansuoja kultūros pasas Edukacinės programos tikslas:
Per etnokultūrinį muziejinį paveldą supažindinti vaikus su gimtojo krašto tapatumą atspindinčiomis vertybėmis, žadinti sus [ ... ]