Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

 

Medkopio pabaigos šventės „Ulioja bitelė“ programa

Renginiai ir naujienos
med_pab2021
Data: 2021-08-15 13:00

     

Kaip ir kasmet, žolynams žydint, bitutėms dūzgiant...Ignalinos r., Stripeikių kaime, Bitininkystės muziejuje rugpjūčio 15 d. medkopio pabaigos šventė "Ulioja bitelė"


PROGRAMA
13.00 val. - iškilmingas šventės atidarymas, garbių svečių sveikinimai, Austėjos ir Bubilo dievybių pagarbinimo apeigos su “Mėguvos” ansambliu.
13.30 – 14.00 “Mėguvos” folklorinio ansamblio koncertinė programa.
12.00 - 17.00 val. - bičių produktų, kulinarinio paveldo ir tautodailės darbų kermošius, amatų kiemai ir kūrybinės dirbtuvės.
 Kūrybinių dirbtuvių naujienos – rekonstrukciniai amatai su puikiaisiais "Dvaro meistrais”, “Kauno karo istorijos klubas” pristatys senovės baltų genčių ir Teutonų ordino gyvenseną, karybą, ginklus, šarvus. Egidijus Virbašius - muzikos ir teatro akademijos liaudies instrumentų meistras,  atskleis ragų ir kitų instrumentų melodingumo galimybes.
 Edukatorė Juventa Mudėnienė su "Austėja ir jos bičių dvaras” edukacija; augalinio dažymo edukacija su menininke Raminta Beržanskyte; meduolių dekoravimas su edukatore Birute Rainiene; kelminio avilio skobimas su medžio meistru, restauratoriumi Kęstučiu Cikanu; vaško laiškų rašymas ir antspaudų gamyba su edukatore Aiste Andriušyte; “Duonos kelio” edukacija su Daugėliškio krašto bendruomene; proginės „Medkopio 2021“ monetos kalimas su meistru Mantu Ališausku; avilių tapymo kūrybinės dirbtuvės su tapytoja Nijole Trinkūniene; parodomasis midaus virimas ir degustacija su vieninteliu midaus someljė Lietuvoje Eriku Augustinavičiumi; žolynų skulptūrų rišimas (avilio pynimas) su meno kūrėja Viktorija Bitinaite - Stankevičiene; molinės bitės lipdymas su keramike Jolita Bužinskiene; juostų audimas, apyrankių pynimas, vaistingųjų augalų arbatų ragavimas su garsiąja Breidokų šeimyna; žolynų paslapčių išrišimas (hidrolato gamyba) su Asta Bargho;
13.30 – 17.30 edukacinė ekskursija su gamtininku/mokslininku Giedriumi Vaivilavičiumi “Žolininkystė mokslininko ir bičių akimis”. Kas dvi valandos bus registruojamos ir vedamos edukacinės ekskursijų grupės žolynams pažinti/suprasti.
13.30 - 16.30 erdvinis kinas su “Kinas kitaip”. Įvairių edukacinių/pažintinių filmų pristatymas/peržiūra.
13.30 – 16.00 val. “Ambasadų kiemas”. JAV, Japonijos ambasados pristatys savo krašto bitininkystės paveldą.
15.30 – 16.30 val. Medaus kiemas. "Išmaniojo" avilio pristatymas bei medaus skonio naujiena “kreminis medus”, parodomasis medaus sukimas stikliniame medsukyje ir šviežio “prezidentinių” bičių medaus vaišės, bičių motinos paieška su muziejaus bitininku Mindaugu Bridžiumi.
16.30 val. – su koncertine programa pas taikias bites svečius kvies režisierius, rašytojas, dainų autorius Vytautas V. Landsbergis.

Renginį ves TV žvaigždė, laidų vedėja, muzikologė Zita Kelmickaitė.

SVARBU
Dėl eismo saugumo prašome atvykstančius automobiliais į šventę važiuoti per Ginučius; iš šventės – per Kirdeikius.

Renginį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Ignalinos rajono savivaldybė.
Renginį organizuoja Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija.

P.S. renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama.

 

 

Visos datos


  • 2021-08-15 13:00

Powered by iCagenda

Renginių metu yra fotografuojama ir filmuojama. Medžiaga publikuojama muziejaus internetinėje svetainėje, soc. tinkluose ir muziejaus informaciniuose leidiniuose.

Rašykite mums

Jūsų e-paštas 
Tema 
Jūsų telefono nr. 
Pranešimo tekstas 
Iveskite kodą: rxghezuw Spamo apsauga
  Send me a copy
    

Edukacinės programos

Protų mūšis "Kas ta bitė?"

EDUKACINĖS PROGRAMA - Protų mūšis "Kas ta bitė?" Programą finansuoja kultūros pasas Programos tikslas - Susipažįstant su bičių ir bitininkystės tema įgyta giliau ir platesnį gamtos, ku [ ... ]

Edukacinė programa "Vaško laiškai"

Programą finansuoja kultūros pasas Edukacinės programos „Vaško laiškai“ metu susipažįstama su bičių vašku kaip galima meninės kūrybos priemone. Kartu sužinoma, kad tai istoriškai re [ ... ]

Edukacine programa "Atvėrus avilio duris"

Programą finansuoja kultūros pasas Edukacinės programos tikslas:
Per etnokultūrinį muziejų paveldą supažindinti vaikus su gimtojo krašto tapatumu atspindinčiomis vertybėmis, žadinti susid [ ... ]

Dar galima...