Praūžė medkopio šventė 2019

Renginiai ir naujienos
bites
Data: 2019-08-15 12:00

Praūžė medkopio šventė palikusi įvairių vertinimų, įvairių matymų, bet vieną aišku - kraštas klestės ir muziejaus šventės bus tobulos tik tada, kai kiekviena bendruomenė (taip, kaip Daugėliškio bendruomenė) ateis ir paklaus - kuo galim prisidėti? Taip, kaip Ignalinos biblioteka rašydama projektą pagalvos apie didžiąją muziejaus šventę ir įtrauks į kūrybines veiklas viso regiono bibliotekų prisistatymą per medkopio šventę, taip kaip Linkmenų seniūnas Jonas Alekna (tiesa paprašytas:) pasirūpino, kad privažiavimas prie muziejaus ženkliai palengvėtų, taip kaip architektei Aistei Andriušytei muziejaus aprošamosios dalies kūrėjai rūpėjo, kad muziejaus ekspozicijos pristatymas praeitų su kūrėjo globa - net visas užkardas sugebėjo įveikti ir laiku pristatė muziejaus kūrimo filosofiją, taip kaip Monika Šimonėlė per penkias minutes susiruoš į amatų kiemus "gelbėti" klumpančių amatų, taip kaip Domantas (visada parūpina savo austas juostas), Audrius, Ramunė, Violeta, Juventa, Jolita, Viktorija, Breidokų šeimyną - jeigu ką visada pasiruošę padėti/prisidėti. Taip kaip mokslininkė/bitininkė Laima Blažytė Čerškienė padovanos paskaitą visiems šventės dalyviams. Šventes kuria žmonės, tiksliau žmonių nusiteikimas, ir kuo daugiau plaukia vidinio noro prisidėti patiems prie krašto gražinimo visom prasmėm tuo šventės labiau šildo pačius. Be galo esu dėkinga savo komandai Ainiui ir Elenai, kurie neskaičiavo nei valandų, nei darbų - dirbom bendram rezultatui, net lietui pliaupiant. Bitininkui Mindaugui sugebančiam tiesiog "iš oro" mestelti genialias idėjas ir tikrai nuoširdžiai tarnauti muziejaus bitėms. Dėkinga Rolandui Žemaičiui (nors jis ir uteniškis) kuris visada kuria šventę kartu (per tris dienas sugebėjo padaryti demonstracinį gamtinį avilį) tai žodžio žmogus - jeigu reikia vadinas galiu. Vienas malonumas turėti reikalų su tokiu miškininku. Nacionalinio parko kolegoms, kad šventė buvo šventiška ir saugi, kad blizgėjo visa muziejaus teritorija, kad viskas veikė ir derėjo. Didžiausias džiaugsmas buvo matyti, kaip žmonės pasitiesę paklotukus šventė medkopį ir niekur neskubėjo - mėgavosi puikia muzika, geru oru, nauja interaktyvia ekspozicija ir bičiulių draugija. Labai norėtųsi darnos ir supratimo, kad tik mes visi kartu kurdami galim augti iki neregėtų aukštumų ir "nušluostyti" nosį net pzv. Anykščiams:) nes turim ir galim ne ką mažiau.
P.S už karštas naujienas iš medkopio šventės, už gundymą skoningai sudėliotais vaizdais dėkinga savo dukrai Eimantei - pati didžiausia pagalbininkė buvo.
Interaktyvią vidaus ekspoziciją kūrė UAB "Ekspozicijų sistemos" visos liaupsės jiems.
Praeitos kadencijos Ignalinos rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo skirtas finansavimas medopio šventės koncertinei programai 1500 eur. Tik dėl šio sprendimo "Baltasis kiras" galėjo džiuginti šventės svečius.

Visos datos

• 2019-08-15 12:00