Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Žvakių liejimo senoviniu būdu edukacinė programa

 Edukacinė programa „Bitelės žvakelė“
Programos trukmė: iki 2 val.
Grupės dydids: nuo 10 iki 15 asmenų.
Programos kaina: 8 eur asmeniui + muziejaus lankytojo bilietas
Rekomenduojama nuo 8 m. amžiaus

Programos tikslas

Supažindinti su senoviniu  amatu – žvakių liejimu. Išmokti lieti gryno vaško žvakę, susipažįstant su šio amato reikšme žmonių dvasinei kultūrai: su  vaško žvake eidavo į šliūbą, vaško žvakelės liepsna palydėdavo Amžinybėn. Žvakės saugo nuo perkūno, deginamos namuose sugeria blogą energiją ir apsaugo namus nuo blogųjų dvasių. Žvakės taip pat yra vienos iš pagrindinių atributų, naudotų archajinių apeigų metu.

Programos turinys

Pasakojama apie apšvietimo priemonių raidą, parodant balanas, žibintus, spingsules, žibalines lempas, aptariami įvairūs žvakių liejimo būdai bei medžiagos, naudotos žvakėms lieti. Pagrindinis dėmesys skiriamas vieno žvakių liejimo būdo demonstracijai, į veiklą įtraukiant užsiėmimo dalyvius.

 Programą parengė  Danutė Indrašienė

Renginių metu yra fotografuojama ir filmuojama. Medžiaga publikuojama muziejaus internetinėje svetainėje, soc. tinkluose ir muziejaus informaciniuose leidiniuose.