Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Vilnos vėlimo edukacinė programa

 

Vilnos vėlimo edukacinė programa

„Vilnonė bitelė“
Programos trukmė: iki 2 val.
Grupės dydis: nuo 10 iki 15 asmenų.
Programos kaina: 8 eur/asmeniui + muziejaus lankytojo bilietas
Programa skirta įvairaus amžiaus asmenims.

Programos tikslas

Supažindinti su viena seniausių neaustinių medžiagos formų, kuriai pasigaminti nereikia naudoti jokių rišamųjų elementų, tik mechaninio darbo, karščio ir vandens. Ir rezultatas garantuotas - tvirtas vilnos pluoštas. Per patyriminę veiklą skatinti domėjimąsi krašto istorija, patrauklia forma supažindinti su aplinka, kurioje gyveno seneliai ir proseneliai, atskleisti praeities  ir šiuolaikinio pasaulio sąsajas.

Programos turinys

Vilnos vėlimas  tai ypatinga patyriminė veikla, kurios proceso metu jaučiamas nusiraminimas, nuotaikos pagerėjimas. Tai pati tikriausia, senolių išbandyta, natūrali terapija. Terapinis poveikis aiškinamas tuo, kad pirštų galuose yra susikoncentravę nerviniai taškai, o vėlimo procesas vyksta rankų pagalba, nuolat (per trintį) stimuliuojant nervinius centrus. Harmonijos pojūtį paryškina lietimasis su natūralia medžiaga – vilna. Tik natūrali vilna turi ypatybių susivelti, formuoti veltinį. Yra du vilnos vėlimo  būdai – sausas ir šlapias. Užsiėmimo metu galėsite išbandyti tradicinį (šlapiąjį) vilnos vėlimą karštu vandeniu ir muilu. Šlapiuoju būdu vilna veliama muilo pagalba. Muilas paskirstomas ant vilnos ir trinties pagalba išgaunamas vienalytis pluoštas. Pajusite vilnos vėlimosi galimybes. Pasigaminsite padėkliuką puodeliui arba telefono dėklą. Papuošite savo sukurtus kūrinius bitės atvaizdu.

Programą parengė  Danutė Indrašienė

Renginių metu yra fotografuojama ir filmuojama. Medžiaga publikuojama muziejaus internetinėje svetainėje, soc. tinkluose ir muziejaus informaciniuose leidiniuose.