Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Lauko ekspozicija

Straipsnių sąrašas

Lauko ekspozicija
Lauko ekspozicija padalinta zonomis, kurių kiekviena suprojektuota taip, kad  atskleistų pagrindinė zonos tema.

I zona. Pagrindinė tema: Medžioklinė – drevinė bitininkystė.
Ekspozicijos potemės.
Drevių su bitėmis ieškojimas.
Dreviniai medžiai, drevinių medžių ženklinimas, dirbtinės drevės.
Duoklė medumi.
Drevių apsauga nuo meškų.
Apsilankę šioje ekspozicijoje, galėsite pasigrožėti skulptūromis:  Austėja su bičių spiečiumi, drevės imitacija pušyje, meška su dviem meškiukais. Skulptūrų autorius Teofilis Patiejūnas.
II zona. Pagrindinė tema: Sodinė – kaladinė bitininkystė. Šioje zonoje eksponuojami statieji ir gulstieji kaladiniai aviliai. Ekspoziciją puošia skulptūros „Bitininkas su kalade ant kupros“, „Tėvas su sūnumi neša kaladę – avilį į sodybą“. Skulptūrų autorius Teofilis Patiejūnas.
Istorinę vertę turi eksponuojami statieji kaladiniai aviliai, gulstieji kaladiniai aviliai. Jie sudomins ne tik bičių augintojus, medaus mėgėjus, bet ir visus besidominčius gimtojo krašto istorija ir senolių paveldu.
III zona. Pagrindinė tema: Šiuolaikinė – rėminė bitininkystė ir muziejaus aštuonių šeimų bitynas. Šioje zonoje eksponuojami šiuolaikiniai įvairiausių tipų rėminiai aviliai.  Čia įsikūręs ir avilys su stikliniu langu, ir Lietuvos prezidentui V. Adamkui padovanoti Ukrainos prezidento A. Juščenkos aviliai su bitėmis (3vnt.).
Šioje zonoje taip pat eksponuojami dirbtinai veisiamų medingųjų augalų laukeliai.
Skulptūros: močiutė su vanta, du vaikai su varpeliu, jaunamartė.
Skulptūros – aviliai: „Nosis“ (su bitėmis), Babilas. Skulptūrų autorius Teofilis Patiejūnas.
IV zona. Pagrindinė tema: Su bitėmis susijusi mitologija.
Mitologija (mitai apie bičių ir medaus kilmę, bičių dievai ir dievybės Lietuvių mitologijoje – Babilas ir Austėja)
Ekspozicijoje esančios skulptūros atspindi ne tik lietuvių mitus (žmogus su arklu ir įkinkytu jaučiu), bet ir egiptiečių, indų ir kitų pasaulio kraštų. Skulptūrų autorius Teofilis Patiejūnas.

Renginių metu yra fotografuojama ir filmuojama. Medžiaga publikuojama muziejaus internetinėje svetainėje, soc. tinkluose ir muziejaus informaciniuose leidiniuose.

Edukacinės programos

Protų mūšis "Kas ta bitė?"

EDUKACINĖS PROGRAMA - Protų mūšis "Kas ta bitė?" Programą finansuoja kultūros pasas Programos tikslas - Susipažįstant su bičių ir bitininkystės tema įgyta giliau ir platesnį gamtos, ku [ ... ]

Edukacine programa "Atvėrus avilio duris"

Programą finansuoja kultūros pasas Edukacinės programos tikslas:
Per etnokultūrinį muziejų paveldą supažindinti vaikus su gimtojo krašto tapatumu atspindinčiomis vertybėmis, žadinti susid [ ... ]

Meduolių kepimo ir dekoravimo edukacinė programa

„MEDAUS MEDUOLIAI" Programą finansuoja kultūros pasas

Programos tikslas - pažadinti smalsumą etnokulinarinio paveldo gaminiams ir bitininkystės muziejininkystei. Perteikti kulinarinio etnokult [ ... ]