Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Svirnas "Bandrenis"

Svirnas „Bandrenis“ – bitininkystės muziejaus svečio erdvė. Tai keičiamų parodų vieta.

Svirne su savo kūrybiniais darbais jau svečiavosi medžio skulptorius, turintis meno kūrėjo statusą Eglūnas Židonis, žolinių skulptūrų autorė, keramikė Viktorija Bitinaitė - Stančikienė, tapytoja Aurina Paškevičienė, bei Sigutė Ach.

 

Eglūno Židonio medžio skulptūros paroda svečių svirne tai natūrali tąsa ryšio su miškininkyste: tėvas Stanislovas Židonis miškininkas pagal profesiją įskiepijo meilę gamtai ir sūnui. Kartu jie projektavo kūrė statė pavėsines tuo metu kai Stanislovas dirbo girininku, kartu stebėjo gamtą, kartu atradinėjo etnokultūros paveldo subtilybes.
Išėjęs į pensiją Stanislovas save realizavo bendraudamas su muziejaus lankytojais prekiaujant medumi ir drožiniais muziejaus prieigose. Ilgainui jis tapo nacionalinio parko simboliu, įamžintas daugelyje parko stendų – žilabarzdis su šiaudine skrybėle, dainomis pasitinkantis muziejaus lankytojus. 

Viktorija Bitinaitė -Stankevičienė profesionali menininkė iš Vilniaus. Žiemą taip pasiilgstu žolių, kad darbas tampa tarsi malda. Kiekvienas kūrinėlis primena, kad grįš vasara, gamta atgims ir viskas sužydės“, – tikino žolinių skulptūrų meistrė tautodailininkė Viktorija Bitinaitė-Stankevičienė. Menotyrininkai Viktorijos kūrinius lygina su dievdirbio Liongino Šepkos darbais. Iš tiesų jie panašūs archajiškumu, senoviškais simboliais, jautrumu. 

Aurina Paškevičienė profesionali menininkė iš Utenos. Tapyba Aurinai kaip meno terapija ir saviraiškos laisvė. Paveiksluose autorė, pasitelkusi pastelines spalvas, seka savo pačios sukurtą pasaką, atveria pasaulį, kuriame daug šviesos, džiugesio, šilumos ir jaukumo. Darbai kupini jausmų, nuoširdūs, kerintys savo spalvomis ir fantazija, juose daug dėmesio skiriama smulkioms detalėms ir puošybos elementams.

 

Renginių metu yra fotografuojama ir filmuojama. Medžiaga publikuojama muziejaus internetinėje svetainėje, soc. tinkluose ir muziejaus informaciniuose leidiniuose.

Edukacinės programos

Meduolių kepimo ir dekoravimo edukacinė programa

„MEDAUS MEDUOLIAI" Programą finansuoja kultūros pasas

Programos tikslas - pažadinti smalsumą etnokulinarinio paveldo gaminiams ir bitininkystės muziejininkystei. Perteikti kulinarinio etnokult [ ... ]

Edukacine programa "Atvėrus avilio duris"

Programą finansuoja kultūros pasas Edukacinės programos tikslas:
Per etnokultūrinį muziejų paveldą supažindinti vaikus su gimtojo krašto tapatumu atspindinčiomis vertybėmis, žadinti susid [ ... ]

Protų mūšis "Kas ta bitė?"

EDUKACINĖS PROGRAMA - Protų mūšis "Kas ta bitė?" Programą finansuoja kultūros pasas Programos tikslas - Susipažįstant su bičių ir bitininkystės tema įgyta giliau ir platesnį gamtos, ku [ ... ]